What to see in Rome

By Simona Dubravova - utorok, februára 07, 2017

Dnes vás vítam u novej rubriky s kopou fotiek a tipov. Dlho som váhala, či niečo podobné založiť, ale nakoniec som dospela k názoru, že prečo nie. Cestovanie, spoznávanie nových vecí a nových ľudí je jedna z najlepších vecí a myslím, že veľa z mojích čitateľov cestovanie miluje. A kto nie, aspoň sa môže pokochať fotkami. 

Ešte v minulom roku, v septembri som navštívila Rím, ktorý jednoznačne patrí medzi jedno z najkrajších miest na svete. Každoročne ho navštívi množstvo turistov z celého sveta a naozaj má toto krásne mesto čo ponúknuť. Musím sa priznať, že kľudne by som ešte raz absolvovala takýto výlet, pretože stále je čo objavovať a ak by ste chceli prejsť celý Rím a vidieť všetky jeho pamiatky, museli by ste sa niekoľkokrát reinkarnovať. Ukážem vám, ktoré pamiatky sme v Ríme navštívili my. 
Viac fotiek nájdete aj na mojom INSTAGRAME.

EN: Today I welcome you with new section and lots of photos and tips. I have long hesitated whether to set up something similar, but in the end I came to the conclusion that why not. Traveling, discovering new things and meeting new people is one of the best things, and I think a lot of my readers love it. Who does not, at least can admire the photos. 

 Last year, in September I visited Rome. Rome clearly belongs to one of the most beautiful cities in the world. Every year it is visited by many tourists from around the world and this beautiful city has much to offer. I must admit that there is still much to discover and if you would like to go through the whole Rome and see all the sights, you'd have to reincarnate at least few times.  
You can also find more photos on my Instagram.


Colloseum (Koloseum) 

Rím bez návštevy Kolosea by sa asi ani nerátal. Symbol starovekého Ríma - Koloseum sa nachádza na Piaza del Colosseo a v súčastnosti je hlavnou dominantou mesta. Najlepšie je kúpiť 1 lístok, ktorý platí na 2 dni a zahrňa Colosseum, Forum romanum a Palatino. Ak sa chcete vyhnúť dlhým radom, nekupujte vstup priamo v Koloseu, ale zboku na Palatino. Ušetríte tak dlhé hodiny čakania.

EN: Rome without visiting the Colosseum would probably not count. Symbol of ancient Rome - the Colosseum is located at Piaza del Colosseo and at present it is the main feature of the city. It is best to buy 1 ticket, which is valid for two days and includes the Colosseum, the Roman Forum and Palatine. To avoid long queues, do not buy the tickets directly at the Colloseum, but on the side in Palatino. You save hours of waiting.
Colloseum Koloseum


Colloseum Koloseum

Colloseum Koloseum

Colloseum Koloseum

Colloseum Koloseum


Forum Romanum

Forum Romanum

Forum Romanum

Altare della Patria

Altare della Patria


Plazzo Di Giustizia

Plazzo Di Giustizia

Piaza Navona

Pizza Navona je jednou z najvyhľadávanejších rímskych námestí. Je to naozaj prepracované a krásne námestie, nájdete tu trojicu fontán a to Neptúnova fontána (Fontana del Nettuno), Fontána s murínom (Fontana del moro) a podľa mňa najkrajšia Fontána štyroch riek (Fontana dei Quattro Fiumi). Cestou po námesti, sme ochutnali pravé talianske zmrzliny, ktoré boli naozaj výborné. Taký malý tip pre obľúbencov banánovej zmrzliny - čím sivšia farba, tým je banánová zmrzlina kvalitnejšia.

EN: Pizza Navona is one of the most popular Roman square. It is really elaborate and beautiful square, you'll find there a trio of fountains: Neptune's Fountain (Fontana del Nettuno), Murino Fountain (Fontana del Moro) and I think most beautiful one Fountain of the Four Rivers (Fontana dei Quattro Fiumi). We tasted the italian ice creams which were really great. Such a small tip for banana ice cream - the more gray colour, the ice cream is in better quality.
Piaza Navona

Fontana di Trevi

Najznámejšia fontána v Ríme je bezpochyby Fontana di Trevi, ktorá sa nachádza na Piazza di Trevi. Jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu a fontána bola postavená podľa návrhov Berniniho. Hovorí sa, že ak do fontány hodíte mincu, určite sa sem raz vrátite.

EN: The most famous fountain in Rome is undoubtedly the Fontana di Trevi, located in Piazza di Trevi. Its oldest part is the remain of the aqueduct and the fountain was built according to the design of Bernini. It is said that if you throw a coin into the fountain, be sure to come back here again.
Fontana di Trevi

Patheon (Panteón)

Panteón patrí medzi najvyhľadávanejšie stavby vďaka svojej histórii a jedinečnosti. Je tu pochovaný napríklad aj renesančý umelec Raffaelo. Stavba je opisovaná ako "viditeľný obraz vesmíru" pre svoju kruhovú kupolu.

EN: Pantheon is very popular building because of its history and uniqueness. Is buried here, for example, the Renaissance artist Raphael. The building is described as "a visible image of the universe" for its circular dome. 
Patheon (Panteón)

Spanish steps (Španielske schody)

Počas nášho výletu sa schody rekonštruovali, preto sme si ich obzreli len cez presklenné barikády. Názov je odvodení od námestia Piazza di Spagna a sú miestom stretávania. Sú situované tak, že sa od nich dostanene takmer k všetkým pamiatkam. Hneď vedľa sa nachádza najluxusnejšia nákupná ulica Via dei Condotti.

EN: During our trip the steps were reconstructed, so we just looked through the glass door barricade. The name is derived from the Piazza di Spagna and this place is considered as the meeting place. Spanish steps have very good location, reached by a close to all sights. Not so far there is the most luxurious shopping street, Via dei Condotti. 
Spanish steps (Španielske schody)

Vatican City (Vatikán)

Pri vstupe do Vatikánu vás obkolesia sprievodcovia, ktorý vám ponúknu "navýhodnejšie ceny". Nám sa pri pohľade na dlhé rady nechcelo čakať, a preto sme odmietli. Neskôr sme z boku našli jeden vstup, cez ktorý sme sa dostali zadarmo, no ak by ste chceli navštíviť aj iné pamiatky ako len Baziliku sv. Petra, musela by ste si vstup zaplatiť. Kvôli tomu, že náš tlačil čas, sme si prezreli teda len baziliku a pokračovali sme ďalej.

EN: At the entrance to the Vatican you will be surrounded by guides who will offer you "prices-priced." After we saw the long lines and we did not want to wait, we refused. We found a side entrance through which we got for free, but if you would like to visit other sights not only Basilica of Sts. Peter, you would have to pay. 
Vatican City (Vatikán)

Vatican City (Vatikán)


Basilica di San Pietro in Vaticano (Basilica sv. Petra)

Ak by som chcela Baziliku opisovať dopodrobna, jeden článok by bol málo. Je to naozaj impozantná stavba, ktorá zaujme snáď každého, či už ste veriaci, alebo nie. Stavba baziliky trvala skoro dve storočia a je autormi sú Bernini a Madern. My sme sa v chráme zúčastnili aj sv. omše, a aj keď sa sama nepovažujem za bohvieakú veriacu, bol to super zážitok

EN: If I wanted to describe the Basilica in the detailed way, one article would not be enough. It is really an impressive building that attracts perhaps everyone, whether you are a believer or not. The construction of the basilica took almost two centuries and is designed by Bernini and Madern
Basilica di San Pietro in Vaticano (Basilica sv. Petra)


Castel Sant'Angelo ( Anjelský hrad) 

Z vatikánu sme sa presunuli k mohutnej kruhovej stavbe týčiacej sa nad riekov Tiber - Anjelsky hrad (Castel Sant'Angelo). S hradom tvorí jeden celok aj most, ktorý leži cez rieku Tiber. Namiesto fotky hradu sa pozeráte na fotogenický most. Táto fotka je jednou z mojích najobľúbenejších. 

EN: From Vatican we moved to a massive circular building towering over the Tiber River - Castel Sant'Angelo. The castle consists form with a bridge, which lies across the River Tiber. Instead of photos of the castle you are looking at the most beautiful bridge near the castle. This photo is one of my favorites.
Castel Sant'Angelo ( Anjelský hrad)

Capocotta Beach

Po pamiatkách si treba trošku oddychnúť a vypnúť. Čo je lepšie ako sledovať západ slnka s vínom v ruke? Spojili sme príjemné s užitočným a vybrali sme sa na pláž Capocotta beach, ktorá je voľne dostupná. Dostanete sa tu metrom B, vystúpite na Piramide, presadnete na nadzemné metro smer Roma-Lido a vystúpite na konečnej stanici Cristofo Colombo. Odtiaľ stačí nasadnúť na na autobus č.7. Pripravte sa na krásny zážitok! Aj keď sa nám trošku zamračilo a spŕchlo, západ slnka sme si užili.

EN: After city tours we wanted little rest and off. What is better than watching the sunset with a wine in hand? We went to the Capocotta beach, which is free. You can get there by metro B, get off at Piramide, to enforce the above-ground metro direction Roma-Lido and get off at the final station Cristofo Colombo. From there, just get on the bus No.7. 
Capocotta Beach

Capocotta Beach

Capocotta Beach

Capocotta Beach

what to see in Rome

what to see in Rome

what to see in Rome

Zaujal vás dnešný článok? Máte radi cestovanie? Navštívili ste už Rím, alebo sa len chystáte? Určite mi napíšte váš názor, kľudne pripojte aj vaše tipy !

What do you think about this post, do you like it? Do you like traveling? Have you ever visited Rome or you just going? I will be very happy if you write me your opinion to the comments below and feel free to write me your tips! 

 • Share:

You Might Also Like

15 komentárov

 1. Super článek :) úplně bych se do Itálie vrátila

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky. Rím určite nepatrí k mestám, ktoré by som potrebovala navštíviť ale musím uznať, že vyzerá krásne :)

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, je vidět, že to tam bylo fajn :-)
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
 4. krasa verim,ze sa mi podari navstivit toto krasne mesto :) bola som tam ako mala ale to som nedocenila tu krasu
  galantosfun

  OdpovedaťOdstrániť
 5. these photos are stunning! looks like you had a great time!
  Pam xo/ Pam Scalfi♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásne fotky! Mne mesto Rím už dlhšie vŕtva v hlavne, pretože riešime so spolužiakom Erasmus práve v tomto krásnom meste. Nevieme ešte, či sa nám to podarí, necháme sa prekvapiť :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento rok by som sa tam už konečne mohla ísť pozrieť! :D about time by som povedala! :D
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 8. I love walking in Rome the most. I mean wandering around the city, waiting for something awesome pops up!

  Lyosha
  Inside and Outside Blog
  P.S. would you like to follow each other?

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Fotky jsou krasne, do Říma bych se také jednou chtěla podívat. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Řím je rozhodně jedno z měst do ktercýh bych se za život chtěla podívat. Je tam tolik zajimavých míst a myslím si, že jsi to krásné shrnula :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Rím je neskutočne krásny ♥ Verím, že raz sa tam pôjdem pozrieť na vlastné oči :)
  * All Day Cushion by Yadah Review *

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Krásné fotky, moc se mi líbí. Můžu se jen zeptat s čím fotíš? Já se teď chystám od léta průběžně někam cestovat, tak abych měla taky pěkné fotky z výletů. Jinak super tipy kam se podívat, pokud to bude možné, tak chci aspoň některá místa navštívit :)
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Nádherné fotky:), Rí je super, len naňho treba čas. Ja som tam bola 2 krát a všetko bolo strašne na rýchlo, ale aj tak mám odtiaľ pekné spomienky :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár, veľmi si vážim Vašu spätnú väzbu ❤ xx