ja nebudem nikdy taká tá matka, ktorá...

By Simona Dubravova - utorok, novembra 19, 2019

čo vás naučia deti

Túto vetu častokrát hovoria ženy, ktoré deti ešte nemajú, ale aj budúce mamičky. Samozrejme, pred a počas tehotenstva som si túto vetu hovorila veľa krát aj ja. Ale viete ako to je. Vy máte možno určitú predstavu ako niektoré veci fungujú, no ak ste tú situáciu nikdy osobne nezažili, nemôžete vedieť, ako sa napokon zachováte. 

Ja nikdy nebudem taká tá matka, ktorá bude mať plný instagram fotiek svojho dieťaťa, plnú pamäť v telefóne a bude ochkať nad každou fotkou toho malého človiečika. Aká je pravda? No, moje úložisko v telefóne je už dva krát zväčšované a pamäť v telefóne stále žiadna, na instagrame vás neustále bombardujem fotkami malého a pri každej fotke, na ktorej je Oliver sa rozplývam. Rozplývam sa láskou. Ako každá mamina, aj pre mňa je moje dieťa to najkrajšie na celom svete. Ono to vlastne nijak inak ani nejde. Po pôrode sa stredobodom môjho vesmíru stal Oliver, a tak sa to dá očakávať. Treba ale chápať, že to, čo dávam na sociálne siete je len zlomok nášho dňa. Obsah, ktorý zdieľam si strážim a dávam len to, čo chcem zdielať. 
nikdy nehovor nikdy

Ja nebudem nikdy tá matka, ktorá bude svoje dieťa dávať spať k sebe do postele. Aká je pravda? Už po príchode domov bol Oliver pri mne v posteli. Po večernom uspávaní som ho síce dávala do postieľky, no v noci, keď som si ľahla spať aj ja, som si ho preložila k sebe. Jednak bolo pre mňa jednoduchšie len sa otočiť a nakojiť ho, a jednak som ho potrebovala stále pri sebe cítiť, mojkať a kontrolovať. A vlastne, robím to tak doteraz. 

Ja nebudem nikdy tá matka, ktorá bude svoje dieťa uspávať na rukách. Veľký omyl. Oliverko nezaspí inak ako na rukách. A tak sa dám do polosedu na posteľ, obložím sa vankúšmi, zoberiem Oliverka na ruky a zaspávame. Čítame si, spievame si. Popravde mi to ale vôbec nevadí, pretože ja som veľmi kontaktný typ človeka. Najradšej by som toto moje malé bábätko od lásky stískala a bozkávala neustále. A práve preto som rada, že zaspávame práve takto. Veď ten čas letí tak rýchlo, zachvíľku vyrastie a už mi nedovolí ho stískať a bozkávať - veď lebo trápna matka. 

Ja nebudem nikdy taká tá matka, ktorá sa nepohne od svojho dieťaťa. No, a práve taká matka som. Najradšej by som ho mala stále pri sebe. Viete, ja si túto rodičovskú dovolenku veľmi užívam. Neviem si predstaviť, že by som musela od neho odísť a ísť pracovať. Samozrejme, keby sa nedalo inak, síce veľmi nerada, no jdnoducho by som do tej práce musela.
mamablogerka

Veľmi ma vie nahnevať, keď niekto bude diktovať druhým, čo robia zle a ako by to mali robiť. Myslím, že každá z nás sa snaží svojmu dieťaťu dať to najlepšie, čo vie. To, že ste niečo robili inak vy, neznamená, že to ja robím zle! Uspávate svoje dieťa na rukách alebo ho dávate vyplakať do postieľky? Nie ste zlá mama! Nie ste doma so svojím dieťaťom lebo ste museli ísť do práce alebo práve naopak chcete byť doma so svojím dieťaťom 24 hodín denne 7 dní v týždni? Nie ste zlá mama! Dávate neustále fotky svojho dieťaťa na internet alebo by ste nikdy žiadnu fotku nezverejnili? Opäť, nie ste zlá mama! Každý, nech si robí tak, ako uzná za vhodné. Ak si niekto nevypýta vašu radu, asi o ňu ani nestojí. Neviete si ani predstaviť, ako dokáže kritika zabolieť. Nehovorím o konštruktívnej kritike, aj keď aj tu si niektorí ľudia mýlia pojmy s dojmami. Nebol by svet krajším miestom keby ste sa nestarali do druhých? 

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem naozaj rada, ak mi dáte vedieť, aký názor máte vy.  

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.
Majte pekný zvyšok dňa! S.

  • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

Ďakujem za Váš komentár, veľmi si vážim Vašu spätnú väzbu ❤ xx