ešte kojíš? a ako spí? dávaš cumlík?

By Simona Dubravova - streda, augusta 21, 2019

6:00, niekto ma ťahá za prameň vlasov. Otvorím oči a vidím dve malé svetielka, ktoré na mňa uprene hľadia. A potom, potom prichádza TEN najkrajší úsmev na svete. Takéto sú naše rána. Aspoň zatiaľ. Dúfam, že budú takto vyzerať ešte dlho. Veď viete ako sa hovorí, ráno robí deň. A odkedy sa narodil Oliver, tak tie dni sú krásne všetky. Niekedy náročnejšie, niekedy jednoduchšie, no všetku sú krásne. 
tri najčastejšie otázky ktoré dostávam - áno, ešte stále výlučne kojím, Oliver mi ešte celú noc neprespí a áno, máme cumlík.


Naše dni sú skoro všetky rovnaké a zároveň odlišné. Neviem, kto vymyslel názov "materská dovolenka" ale rada by som sa ho opýtala, kde na to prišiel. Žiadna dovolenka tu nehrozí. Ale o tom som predsa len nechcela. Prešlo už 5 mesiacov a ja mám na jednu stranu pocit, že prebehli ako mávnutím prútika, no na druhú stranu sa mi zdá, že už ho máme doma minimálne rok. Som plná protikladov, čo vám poviem. 

EŠTE KOJÍŠ? A AKO SPÍ? DÁVAŠ CUMLÍK?
3 najčastejšie otázky, ktoré dostávam

Ešte necelý mesiac a vrhneme sa na prvé príkrmy. Nie som si istá, kto sa na to teší viac, či ja, či Olie. Zatiaľ ho výlučne kojím, nemáme v tom nejaký režim, proste keď si pýta, dostane jesť. Niekomu vyhovuje režim, niekomu nie, každý jeden sme iný, tak prosím nesúďte nikoho rozhodnutie. So spánkom sa Oliver zatiaľ ako tak kamaráti, aj keď máme dni/noci, kedy sa natrápime, no môžem chvalabohu povedať, že to je skôr výnimka ako pravidlo. Budí sa dvakrát za noc, mali sme aj obdobie, kedy to bolo raz. Nezaspáva pri kojení, skôr si s ním ľahnem do môjho tehotenského vankúša, ktorý je mimochodom najlepšia vec, ktorú som si počas tehotenstva zaobstarala. Tam sa chvíľu pomojkáme, zaspievam mu uspávanku a dieťa do 10 minút spí. Samozrejme, aj tu je to niekedy plus mínus niekoľko minút. A prečo sa uspávame takto? Popravde, neviem. Pri kojení mi síce sem tam zaspí, no to musí byť naozaj veľmi unavený. Či to je tým, že má cumlík, to neviem. A tak som vám práve odpovedala na tri najčastejšie otázky ktoré dostávam - áno, ešte stále výlučne kojím, Oliver mi ešte celú noc neprespí a áno, máme cumlík. 

Čo sa týka cumlíku, tak tu som často počúvala, že mi začne odmietať kojenie, no nestalo sa tak. Dávam mu ho len keď je nervózny alebo keď ide spať, keďže inak nezaspí. A čuduj sa svet, kojenie to nijak neovplyvnilo. 

Vetu "Počkaj, veď uvidíš keď..." som sa napočúvala už od začiatku tehotenstva. "Počkaj, už sa nevyspíš, počkaj, keď mu dáš cumlík, počkaj keď si ho dáš do postele nebude chcieť byť v postieľke, počkaj, keď ho budeš nosiť na rukách, bude rozmaznaný" ... a mohla by som pokračovať. Inak - nenosiť dieťa na rukách preto, lebo bude rozmaznané? Vážne? Žiadne dieťa ešte nebolo rozmaznané z toho, že sa nosilo na rukách. Treba si tieto chvíle užívať čo najviac, lebo utekajú strašne rýchlo a ani sa nenazdáme, a tie naše malé poklady budú oslavovať dospelosť. Ja som Olivera začala nosiť v šatke, pretože ten pocit bol naozaj krásny. Teraz sa nosíme v nosiči a obom sa nám to páči. Čítala som, že práve nosené deti sú neskôr viac samostatné, pretože ich potreba blízkosti a nosenia už bola naplnená. Samozrejme, všetko s rozumom -  to platí aj pri nosení v šatke či nosiči. 

Nezabúdajte, že každé dieťa je odlišné. Moja rada znie - neporovnávajte. Vaše bábätko má svoju osobnosť, svoje tempo kedy určité veci zvládne. To, že susedova dcérka už sedí a vás synček ešte nie, je úplne normálne. 

Chcela som sa s Oliverom zladiť, ale kedže nemá nič kvietkované (chvalabohu :D), tak dostal pásiky.  Nabudúce už budeme mať matchy-matchy outfit, sľubujem. Moje šaty sú z BONPRIX a nájdete ich aj pod názvom kvetinové šaty Carmen. Vyzerajú aj sedia veľmi pekne, materiál je príjemný a veľkostne sedia tak ako majú. 
šaty carmen z bonprix s kvetinovou potlačou

kvetinové šaty bonprix

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem naozaj rada, ak mi dáte vedieť, či sa vám páčia aj takéto články? 

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.
Majte pekný zvyšok dňa! S.

  • Share:

You Might Also Like

3 komentárov

  1. Ke článkům o dětem se nemám jak vyjádřít, každopádně jsi strašně krásná maminka a ty šaty jsou nádherné!:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ľudia majú proste vždy pocit, že sú najmúdrejší a zakaždým ti odovzdajú hrozne ,,cenné" rady. :D Inak ti tie šaty brutálne seknú. :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár, veľmi si vážim Vašu spätnú väzbu ❤ xx